Testy z języka norweskiego. Test nr 14

Norvegų kalba

Lesing. Czytanie

Opowiadanie o trzech dziewczynach. Słuchaj uważnie i staraj się zrozumieć o czym rozmawiają. Poniżej znajdziesz tłumaczenie w języku norweskim oraz test.

Opowiadanie w języku norweskim

Ana kommer, og hun hilser på Nora og Marie. Ana bruker bare norsk. Marie forstår ikke så mye. Hun vil ikke bruke norsk. Ana spør og Marie prøver å svare på norsk. Det er litt vanskelig. „Langsomt, vær så snill“, sier hun. Det betyr „snakk langsomt“. Uttalen er veldig vanskelig. Ana er veldig tålmodig. Marie lærer norsk hver dag. Hun vil studere på Universitetet og snakke flytende norsk.
Ana vil også studere på Universitetet.

Tłumaczenie

Przychodzi Ana i wita się z Marie i Norą. Ana mówi tylko po norwesku (dosłownie: używa tylko norweskiego). Marie niewiele rozumie. Ona nie chce rozmawiać po norwesku (dosłownie: używać norweski). Ana pyta i Marie próbuje odpowiedzieć po norwesku. To jest trochę trudne. „Powoli, proszę“, mówi ona. To oznacza „mów powoli“. Wymowa jest bardzo trudna. Ana jest bardzo cierpliwa. Marie codziennie uczy się języka norweskiego. Chce studiować na uniwersytecie i swobodnie rozmawiać po norwesku. Ana też chce studiować na uniwersytecie.


Wykonaj test

Wypełnij puste pola lub dokończ zdania.


Testy z języka norweskiego są tworzone na podstawie unikalnej metodologii NorweskiABC.pl.

Interaktywny kurs języka norweskiego składają się z wielu ćwiczeń oraz ciekawych opowiadań, które będziesz mógł nie tylko przeczytać, ale i usłyszeć. Różne zadania pomogą ci rozwijać wszystkie potrzebne umiejętności.

Każda lekcja składa się z 6 części, w których znajdziesz nawet 25 różnych ćwiczeń, które sprawią, że nauka norweskiego nie znudzi się. We wszystkich lekcjach możesz bezpłatnie przesłuchać część przeznaczoną do słuchania.

motion_banner_norvegu24_pl_nemokam(4)

Zobacz pozostałe darmowe lekcje języka norweskiego! Powtórz materiał!

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>