Jak nauczyć się mówić w języku obcym? (1 część)

Nauka języków obcych

Chcemy podzielić się z tobą kilkoma wskazówkami – jak łatwo, szybko i z wielką przyjemnością nauczyć się języka obcego. Prawdopodobnie nie ma takiej osoby, która chce uczyć się w długi i żmudny sposób. Prawda? :)

Najpierw musisz zrozumieć, że WSZYSCY MOŻEMY NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKA OBCEGO. Czytasz ten tekst, który jest po polsku, i już to jest dowodem, że możesz nauczyć się jeszcze jednego języka. Przeczytaj poniższe porady, a nawet nie zauważysz, jak szybko zaimponujesz innym znajomością języka obcego.

Unikaj gramatyki

Kiedy podejmujemy jakieś nowe aktywności, np. pracę, hobby czy naukę, chcemy zrozumieć wszystko jak najszybciej. Robimy to samo również ucząc się języka obcego – od pierwszej minuty chcemy wiedzieć, dlaczego słowo jest napisane w taki, a nie inny sposób itp. W żadnym wypadku nie oznacza to, że nie trzeba uczyć się gramatyki. Zasady gramatyczne są potrzebne, ale możemy nauczyć się ich później, z czasem.  Można zauważyć, że w naszych pierwszych, darmowych lekcjach nauczyciel mało mówi o gramatyce. Przede wszystkim trzeba słuchać i powtarzać!

Słuchaj

Przyzwyczajaj swój słuch do języka obcego, którego postanowiłeś się nauczyć. Staraj się jak najczęściej słyszeć ten język: słuchaj różnych programów radiowych, muzyki itp. W ten sposób przyzwyczaisz się do brzmienia języka obcego i dzięki temu łatwiej będzie ci go zrozumieć.

Oglądaj filmy

Oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej pomaga uczyć się nowych słów. Spróbuj oglądać filmy z napisami albo, jeżeli oryginalnym językiem jest np. język norweski/angielski/ niemiecki – bądź inny – wybierz polskie napisy. Napisy pozwolą ci zrozumieć, co mówi aktor. To jednak nie wszystko: oglądanie filmu w oryginalnej wersji językowej wprowadza nas w kulturę danego kraju.

Już wkrótce! Jak nauczyć się mówić w języku obcym? (2 część)


Najlepsze kursy językowe!

angielskiabc-logoKursy języka angielskiego online! Wypróbuj za darmo!


niemieckiabc-logo

Kursy języka niemieckiego online! Wypróbuj za darmo!


norweski-logo

Kursy języka norweskiego online! Wypróbuj za darmo!


abc

Kursy języka norweskiego online! Wypróbuj za darmo!

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>