Samodzielna nauka. 5 najbardziej rozpowszechnionych mitów.

2014- 08- 04
mnblogadmin

nauka online, samodzielna nauka, kursy online

Jeszcze tak niedawno mogliśmy uczyć się jedynie z grubych i nudnych podręczników, a u boku leżał słownik oraz notatki z nowymi słówkami, prawidłami itd.  Taki chaos w nauce jednym podoba się, natomiast innych demotywuje. Na szczęście, Internet zmienił sytuację.  Dzięki niemu, nauka języka obcego stała się bardziej wygodna oraz ciekawa.  Uczyć się możesz kiedy chcesz, jak chcesz i gdzie chcesz. Na początku zaprzeczymy kilka, a zwłaszcza  5 najbardziej rozpowszechnionych mitów o samodzielnej nauce przez Internet.

Pierwszy mit: ta metoda nie jest efetywna, o wiele lepsza jest stara metoda „gryzienia” książek i podręczników. Nauka przez internet to materiał video, nagrania audio oraz interaktywne ćwiczenia oraz gry, które pozwalają natychmiast ‚wykorzystać’ i sprawdzić nabytą wiedzę.  Ciekawe podanie informacji pozwala łatwiej zrozumieć i przyjąć nowy materiał, gdyż cały proces nauki bardziej napomina zabawę, a nie naukę.

Drugi mit: online nie nauczysz się podstawowych rzeczy, takich jak gramatyka.  Tradycyjne elementy szkolenia (gramatyka, wymowa, itd.) nie są usuwane w nowych metodykach, ale są przedstawiane w nieco inny, bardziej atrakcyjny sposób dla naszych zmysłów, np. w formie filmu, piosenki, gry.

Trzeci mit: nauka online – marnacja czasu. Ucząc się online, każdy układa swoją ramówkę: w sobotę wieczorem, czy wolna chwilka w poniedziałek rano, natychmiast po obudzeniu czy tuż przed snem – ty wybierasz kiedy chcesz i kiedy podoba ci się uczyć.  Ucząc się samodzielnie nie tracisz czasu np. na dojazd do miejsca kursów itd.

Czwarty mit:  kursy online szykują niedoświadczeni amatorzy. W Internecie jest bardzo dużo jakościowych kursów dla nauki języka obcego. Oczywiście, ich cena zależy od poziomu, więc musisz więcej bądź mniej inwestować w swoją naukę, jednak uwierz, że to wcześniej czy później opłaci się. Materiał przyszykowany przez specjalistów swojej sfery zapewni szybką, ciekawą i efektywna naukę.

Piąty mit: trudno zmusić się do samodzielnej nauki. Nauka online jest wygodna (finansowo, czasowo itd.), dzięki temu łatwiej jest znaleźć motywację, aby rozpocząć naukę lub poszerzać swoją wiedzę. Wady tradycyjnych kursów takie jak wysoka cena, dojazd lub nieodpowiednie tempo lekcji w grupkach, nie mają tutaj znaczenia. Samodzielna nauka wygrywa 3:0.

Tutaj i teraz możesz rozpocząć naukę języka norweskiego, a po jakimś czasie z dumą będziesz mógł powiedzieć: „Norsk er lett! – Język norweski jest łatwy!“

Powodzenia! :)

Kurs języka norweskiego

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>