Wynajem mieszkania w Norwegii

Wynajem mieszkania w Norwegii Wynajem mieszkania w Norwegii to jedna z najtrudniejszych rzeczy dla tych, którzy przyjechali tutaj pracować.  Jak znaleźć odpowiednie miejsce zamieszkania w Norwegii? Najprostszy sposób na znalezienie przyzwoitego mieszkania to pomoc znajomych lub krewnych. Ale co zrobić, jeśli nie masz przyjaciół w Norwegii? Skorzystaj z sieci społecznościowych! Dzięki nim możesz skontaktować się z ludźmi na całym świecie. Np. grupy na Facebooku umożliwiają łatwy kontakt z konkretnymi grupami osób: w naszym wypadku są to grupy, do których należą ludzie poszukujący lub udostępniający mieszkania.

Warto też odwiedzić najbardziej popularne norweskie strony internetowe takie jak http://hybel.no/.  Strony są wyłącznie w języku norweskim, ale znajdziesz na nich wiele ofert mieszkań do wynajęcia, a przeglądanie ich jest łatwe dzięki możliwości sortowania wyników według miasta lub regionu. Mimo że ogłoszenia publikowane są w języku norweskim, większość wynajmujących mówi również po angielsku, dlatego możesz bezpośrednio skontaktować się z właścicielem mieszkania, które ci się spodoba.

Jeżeli znasz język angielski, możesz szukać mieszkania na stronie  internetowej http://www.osloapartments.no. Ponadto możesz umieścić swoje własne ogłoszenie na stronie http://www.finn.no, wybierając zakładkę “Sett In Annonse“.  Podaj wszystkie niezbędne dane: typ mieszkania, miasto oraz akceptowalną cenę. Atrakcyjne ogłoszenie przyciągnie uwagę i zachęci do składania propozycji.

Studentami, którzy poszukują mieszkania, opiekuje się Organizacja opieki społecznej dla studentów – SiO, http:/sio.no. Organizacja ta zapewnia też zakwaterowanie dla studentów, którzy zarejestrowali się przed rozpoczęciem semestru.

Szybkim, niezawodnym, ale drogim sposobem na znalezienie mieszkania są agencje nieruchomości. Oto strony internetowe kilku z nich: http://www.vns.no/http://sem-johnsen.no/. Pamiętaj jednak, że agenci nieruchomości często proszą o zadatek oraz proponują długoterminowe umowy najmu.

Na początku poszukiwanie mieszkania w Norwegii wydaje się nieco trudne, ale wiemy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dla chcącego – nic trudnego :) Któryś z przedstawionych sposobów na pewno przyniesie pożądany skutek i będziesz mógł zamieszkać w przepięknej krainie fiordów. Kurs języka norweskiego

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>