Praca w Norwegii. Od czego zacząć?

Praca w NorwegiiNorwegia – fiordy, góry, trolle oraz… wysoka płaca. To właśnie lepsze zarobki sprzyjają emigracji naszych rodaków. Znalezienie dobrej pracy pozwala osiedlić się w obcym kraju.  Ale od czego zacząć? Jak znaleźć pracę w Norwegii?


Pracę można znaleźć jeszcze przed wyjazdem do Norwegii albo po przybyciu na nowe miejsce zamieszkania. Jednak pierwsza opcja jest o wiele bardziej korzystna:

  • będziesz mógł wynająć mieszkanie bliżej miejsca pracy, to pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze,
  • będziesz mógł natychmiast rozpocząć pracę oraz zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na poszukiwanie pracy będąc już w Norwegii,
  • gwarancja sukcesu. Będziesz pewny, że powrócisz do domu z zarobkiem, a nie z rozwianymi marzeniami.

Poszukiwanie pracy przed wyjazdem do Norwegii to rozwiązanie niezawodne i bezpieczne, ale może trwać ponad rok.

O wiele łatwiej i szybciej można znaleźć pracę już będąc na miejscu, jednak należy wziąć pod uwagę miesięczne koszty utrzymania. Tutaj możesz zapoznać się z cenami podstawowych towarów i usług w Norwegii.


Praca w Norwegii. Od czego zacząć? 

Krajowa Giełda Pracy

Tutaj znajdziesz wszelkie możliwe oferty pracy, a także będziesz mógł otrzymywać wiadomość e-mail o “świeżych” miejscach pracy – zobacz.

Ogłoszenia w Internecie

Jeden z najpopularniejszych sposobów na poszukiwanie pracy, ale nie oczekuj wielkich rezultatów po wysłaniu kilku CV. Musisz wysłać bardzo wiele CV oraz aplikować na różne miejsca pracy. Wówczas możesz spodziewać się, że zostaniesz zaproszony na rozmowę przez przynajmniej kilku pracodawców i będziesz mógł wybrać lepszą ofertę.

Portal z ogłoszeniami o pracy znajdziesz tutaj.

Agencje rekrutacyjne

W poszukiwaniach pracy musisz korzystać z wszystkich możliwości. Nie należy więc pomijać agencji rekrutacyjnych. Ich listę znajdziesz tutaj.

Ogłoszenia o pracy w gazetach

Ponadto nie przegap ofert pracy w gazetach. Kiedy poszukujesz pracy, ważne jest, aby wykorzystać każdą możliwość. “Aftenposten“ to największy norweski dziennik. Tutaj znajdziesz wiele ofert pracy.

Skontaktuj się bezpośrednio z pracodawcą

Często firmy nie publikują ofert pracy publicznie. Dlatego spróbuj skontaktować się bezpośrednio z potencjalnym pracodawcą: wyślij CV, zapytaj o możliwość zatrudnienia. Listę pracodawców możesz znaleźć tutaj.

Zapytaj znajomych

Rozpowszechnij wiadomość, że szukasz pracy – zapytaj znajomych, którzy już pracują w Norwegii. Pracodawca ufa swoim pracownikom, a ich rekomendacja z pewnością zwiększy prawdopodobieństwo, że zostaniesz wybrany na konkretne stanowisko.

Kursy języka norweskiego online, kursy online, język norweski, nauka norweskiego

 

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>