Pomysł na wakacje. Schody Trolli – Trollstigen

2014- 07- 07
mnblogadmin

Trollstigen, droga Trolli w Norwegii

Schody znajdują się w regionie Romsdal i jest to jedne z najbardziej zwiedzanych miejsc w Norwegii.  Szlak Trolli jest mniej więcej w 15 km od miasteczka Andalsne. Całą przełęcz górską otaczają szczyty wysokich gór i szumiące wodospady. Ta niesamowita górska droga prowadzi aż na 858-metrową wysokość.  Drogą jest zabroniona jazda dłuższymi niż 12,4 m samochodami, bo szerokość drogi, w niektórych miejscach wynosi dopiero 3,3 m.  Na okres zimowy – zazwyczaj od października do maja – droga w ogóle jest zamykana dla wszystkich środków transportu.

Podróżując szlakiem Trollstigen pokonacie 11 bardzo niebezpiecznych zakrętów. Po pokonaniu wszystkich zakrętów, jako nagrodę za odwagę, zobaczycie dech zapierającą panoramę – fiordy.

Między innymi, schody Trolli – to jedna z dwunastu najbardziej niebezpiecznych dróg na całym świecie. Możliwe  właśnie to i sprawia, iż jest to bardzo lubiane miejsce przez turystów, zwłaszcza tych turystów, którzy lubią mocne doznania. 

Kurs języka norweskiego

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>