Pomysł na wakacje. Malownicze szlaki Norwegii.

2014- 07- 02
mnblogadmin

Droga Atlantycka, Malownicze szlaki Norwegii, Podroze po Norwegii

Dzisiaj opowiemy o najbardziej zwiedzanych miejscowościach w Norwegii. Jako że czytacie nasz blog, myślimy, że planujecie podróż do Norwegii albo już jesteście tam. Przedstawiamy dla Was najbardziej wydeptane przez turystów szlaki.

Proponujemy podróżować drogą Wybrzeża, Kystriksveien, oznaczoną numerem 17. Droga ma początek na północy nad miastem Trondheim w miasteczku Steinkjer i idzie wzdłuż wybrzeża aż do Bodø.

Jadąc tą prawie 700-kilometrową trasą nie jeden raz trzeba będzie „przeskoczyć” na promie z jednego fiordu na drugi pod wiszącymi nad morzem mostami.  Część drogi jest za Kręgiem Polarnym, dlatego latem możecie zachwycać się białymi nocami. Wzdłuż wybrzeża zobaczycie wiele miejsc gdzie możecie podziwiać nigdy nietopniejące lodowce, a kilka kilometrów do Bodø możecie zobaczyć największy na świecie wir - Saltstraumen.

Podczas podróży warto też zwiedzić wyspę Vega, która jest pod obroną UNESCO, a także drugi według wielkości lodowiec w Norwegii – Svartisen.

W porównaniu krótki, jednak nie mniej zachwycający szlak Atlantycki ciągnie się od miasta Molde do Kristiansund. Szlak rzuca się od wyspy do wyspy, które są połączone ośmiu mostami. Romantycy często jadą tam naśladować i zachwycać się ogromnymi falami rozbijającymi się o skały podczas burzy, a w dobrą pogodę na wybrzeżu można zobaczyć foki, a nawet wieloryby.

Ci, którzy nie chcą podróżować samochodem, mogą wybrać się na rejs statkiem i zachwycać się Norwegią Północną i szlakiem Hurtigruten. Podróż od kolorowego miasta deszczów Bergen do miasta Kirkenes i z powrotem trwa 11 dni. Podczas podróży statek zatrzymuje się w więcej niż 30 portów. Niektóre przystanki należą do oddzielonych od cywilizacji miast, których jedynym środkiem komunikacji jest morze. Niesamowite, prawda? Jeden z najważniejszych celi tej podróży – zobaczyć Nordkap,  najdalej na północ wysunięty punkt Europy. To jest skała wznosząca się ponad  300 m nad mroziatymi falami Morza Norweskiego. W tym miejscu słońce nie chowa się za horyzont od maja aż do sierpnia. 

Zachęcamy wybrać się w jedną z wymienionych podróży. Warto jest zobaczyć te przecudowne, malownicze szlaki Norwegii, które są prawdziwym arcydziełem przyrody.

Kursy języka norweskiego

 

1 Komentarz Nowy komentarz

Svartisen polecam i ja. Super wrazenia i niesamowite barwy skal.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>