Jak znaleźć przyjaciół w Norwegii?

przyjaźń

Nie jest łatwo zaprzyjaźnić się z Norwegiem, za to przyjaźń Norwega jest trwała. Mieszkańcy Północy są jak termosy: na zewnątrz są zimni i twardzi, natomiast w środku dobrzy i ciepli. Oto kilka wskazówek, w jaki sposób odkręcić korek termosu i dostać się do serca Norwega :)

Przede wszystkim porzuć stereotypy o Norwegach. Zapomnij o swoim negatywnym nastawieniu do ich charakteru. Owszem, jest trochę prawdy w tym, że Norwegowie są zamknięci w sobie, wstydliwi i niechętnie nawiązują nowe znajomości, ale to nie oznacza, że nie są fajni. Wystarczy zrozumieć norweską kulturę: przez wiele wieków ludzie tutaj mieszkali w chłodzie, rzadko widząc światło słoneczne oraz niewiele kontaktując się z innymi narodami. Taki tryb życia sprawił, że Norwegowie “zapomnieli”, jak obcować z innymi ludźmi. Aby więc znaleźć kolegę Norwega, będziesz musiał nauczyć się cierpliwości.

Wspólne zainteresowania. Wielu przyjaciół możesz znaleźć na różnych zajęciach, kursach, warsztatach itd. Bądź aktywny i nie bój się opuścić własnej strefy komfortu. Ważne jest, byś uświadomił sobie, że ponieważ jesteś obcokrajowcem, sam musisz zainicjować znajomość.

Nie rozpaczaj, jeśli będziesz ignorowany. Zapoznać się z Norwegiem możesz też na imprezie lub w barze. Może się jednak zdarzyć, że nawiązałeś kontakt, po czym następnego dnia nowy znajomy ignoruje cię lub wcale nie pamięta. Nie jest to oznaką nieprzyjaźni. Po prostu Norwegowie są bardziej przyjaźni po kilku kuflach piwa: trzeźwi czasami wstydzą się swoich słów lub czynów, więc udają, że nic się nie stało. Pamiętaj więc, by dobrych przyjaciół nie szukać w barze :)

A jak się upewnić, czy jesteście przyjaciółmi, jeżeli już masz znajomych w Norwegii? Oto jak Norweg wyraża swoją przyjaźń:

  • byłeś zaproszony do domu nowego przyjaciela na kolację,
  • podzielił się z tobą osobistymi doświadczeniami i emocjami – smutkiem lub frustracją.

Pijany Norweg oraz przyjazny Norweg zachowują się tak samo :) Jeżeli Norweg zaufał ci i zaprosił cię do swojego domu, możesz być pewny, że znalazłeś bliskiego i wiernego przyjaciela :)

Powodzenia!

Kursy języka norweskiego online, kursy online, język norweski, nauka norweskiego

Jak znaleźć przyjaciół w Norwegii?

2 Komentarze. Nowy komentarz

fajny artykuł – dużo o tym jak znaleźć przyjaciół też tutaj http://www.jakoszczedzacjakzarabiac.blogspot.com

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>