IceBAR – najzimniejszy bar na ziemi

2014- 06- 30
mnblogadmin

bar z lodu w oslo, lodowy bar, rozrywki w oslo

W samym centrum Oslo znajdziecie przez cały rok czynny bar z lodu – Icebar.  Stała temperatura w barze – 5 stopni mrozu. Icebar Oslo przyjmuje gości od 2009 roku, to był trzeci takiego rodzaju bar na całym świecie (teraz jest ponad 30).   W tym barze prawie wszystko jest wykonane z lodu – dekoracje, ściany, sufit, meble, dlatego prawie każdemu, kto odwiedzi to miejsce pozostawia niesamowite wrażenie.

Całe wnętrze baru, którego wielkość przeszło 100 metrów kwadratowych, jest wykonane z przezroczystego lodu, którego, między innymi, wykorzystuje się około 60 ton. Lód do Oslo jest przywożony z rzeki Torne (Torneelva) płynącej na północy Szwecji i Finlandii. Rzeka jest jedną z największych oraz najczystszych rzek w krajach skandynawskich.  W barze jest dużo niesamowitych konstrukcji i dekoracji wykonanych z lodu. Interesujące jest to, że corocznie bar kardynalnie odnawia interior zmieniając elementy, oświetlenie i ogólny motyw wizualny w barze, który każdego roku jest inny. Turyści, którzy zwiedzają Norwegię i ten bar corocznie, mogą poczuć się tak, jakby widzieli to miejsce po raz pierwszy.

Najczęściej napoje i zakąski w tym norweskim „lodowym” barze podają się w naczyniach z lodu. Menu składa się z autentycznych, słynnych potraw nordyckich. Jednak to nie jest tym miejscem, w którym mógłbyś spędzić cały wieczór. Tym, którzy postanowili zajść do tego baru, personel udostępnia ciepłe płaszcze oraz proponuje bardziej ciepłe obuwie. Turyści uciekają z tego miejsca już po kilku zdjęciach i napojach… zimno…  Chcąc trafić do środka trzeba nabyć 45-minutowy bilet. W cenę tego biletu jest wliczony jeden koktajl w szklance z lodu.

Kursy języka norweskiego

 

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>