IceBAR – najzimniejszy bar na ziemi

frost-ice-bar2
W samym centrum Oslo znajdziecie czynny przez cały rok bar z lodu – IceBAR. Stała temperatura w barze to 5 stopni mrozu. Icebar w Oslo przyjmuje gości od 2009 roku i to był trzeci tego rodzaju lokal na całym świecie (teraz jest ich ponad 30). W barze tym prawie wszystko jest wykonane z lodu – dekoracje, ściany, sufit i meble, dlatego na każdym, kto odwiedzi to miejsce, pozostawia niesamowite wrażenie.

Całe wnętrze lokalu, którego wielkość to przeszło 100 metrów kwadratowych, jest wykonane z przezroczystego lodu, którego wykorzystuje się tu około 60 ton. Lód jest do Oslo przywożony z rzeki Torne (Torneelva) płynącej na północy Szwecji i Finlandii. Rzeka ta jest jedną z największych oraz najczystszych rzek w krajach skandynawskich. W barze jest dużo niesamowitych konstrukcji i dekoracji wykonanych z zamarzniętej wody. Interesujące jest to, że co roku w lokalu całkowicie odnawia się wnętrze, zmieniając elementy, oświetlenie i ogólny motyw wizualny baru. Turyści, którzy zwiedzają Norwegię i ten bar corocznie, mogą poczuć się tak, jakby widzieli to miejsce po raz pierwszy.

Najczęściej napoje i zakąski w tym norweskim „lodowym” barze podaje się w naczyniach z lodu. Menu składa się z autentycznych słynnych potraw nordyckich. Jednak nie jest to miejsce, w którym mógłbyś spędzić cały wieczór. Tym, którzy postanowili tu zajść, personel udostępnia ciepłe płaszcze oraz proponuje cieplejsze obuwie. Turyści uciekają stąd już po kilku zdjęciach i napojach… zimno… Chcąc trafić do środka trzeba nabyć 45-minutowy bilet. W cenę tego biletu jest wliczony jeden koktajl w szklance z lodu.

Lekcje języka norweskiego

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>