Czego można się spodziewać od pijanego Norwega?

2014- 06- 18
mnblogadmin

pijany norweg, alkohol w norwegii, rozrywki w norwegii

Dla wielu narodów picie alkoholu jest swoistym zwyczajem.  Francuzi czy Włosi podczas obiadu smakują wino, a Brytyjczycy podczas oglądania zawodów piłki nożnej „pociągają” piwko. W Norwegii, alkohol  też nie jest zjawiskiem obcym, jednak na Norwegów ma nieco inny wpływ. Mieszkańcy krajów północy nie mogą swobodnie obcować będąc trzeźwymi, a po jednej-drugiej szklance mocniejszego napoju stają się innymi ludźmi.

Będziecie zaskoczeni, gdy dowiecie się, czego można oczekiwać od nietrzeźwego Norwega (jak mężczyzny, tak i kobiety).

Pierwsza rzecz, którą możno zauważyć w wypitym Norwegu – wzniosłe uczucia, euforia i wielka chęć do obcowania. Co robić kiedy przychodzisz do baru i nie widzisz żadnej znajome twarzy? Odpowiedź w Norwegii jest tylko jedna – wypić piwa!  To wiele mówi o Norwegach. Zazwyczaj, Norwegowie nie lubią obcować z ludźmi, których dobrze nie znają,  ale alkohol daje siłę i determinację na podbój świata ( oczywiście komunikacyjnego).  Alkohol pomaga poznać nowych ludzi, a nawet dyskutować na różne, nawet intymne, tematy.

Kolejną rzeczą, jaką można oczekiwać od ululanego Wikinga  – pokusy, pokusy i jeszcze raz pokusy.  Zwykle Norwegowie są dość powściągliwi, ale weekendowe wieczory w barze albo jakieś imprezy często prowadzą do łóżka. Podamy dla was nową definicję:

„Uwodzenie po norwesku –  krótka miłosna przygoda między współpracownikami, kolegami i ludźmi, które się widzą po raz pierwszy (i najczęściej – ostatni).”

Jest dość ciężko zrozumieć, jak zamknięty w sobie Norweg pomija barierę komunikacyjną i nie tylko może, ale i budzi się w łóżku nieznajomej osoby, której imienia może nie pamięta albo nawet nie wie.  Dziwne, ale bywa i tak. Często. W Norwegii.

Czego jeszcze można oczekiwać od pijanego Norwega? Chęć bliskości emocjonalnej, która żadko przejawia się na co dzień. Dobrze wypity sąsiad, który nigdy nie witał się, zaczyna dzielić się tajemnicami swojego życia, bolesnym doświadczeniem rozwodu albo problemami finansowymi. Wydaje się, że dzielenie się doświadczeniami musi zbliżyć, ale nie dajcie się zwieść. Kiedy „wyparuje” alkohol z jego krwi – wyparuje razem z nim i uprzejmość oraz bliskość. Podczas innego spotkania,  wasz „przyjaciel po nieszczęściu” będzie ignorować was jak i przedtem, więc nie warto oczekiwać na przywitanie, pogawędki czy przyjaźń.

Norwegowie nie unikają alkoholu, ale pijani, transformują się w nowych ludzi – stają się bardziej przyjaźni i otwarci wobec obcych ludzi (które najczęściej próbują uwieść), jednak następnego dnia, zachowują się tak, jakby nic się nie stało. Wydarzenia, które miały miejsce podczas „pijanej” norweskiej imprezy nie są dyskutowane. Słyszeliście powiedzenie: „Co się dzieje w Vegas – zostaje w Vegas”? W wypadku Norwegów, zdanie można przeformułować. Co wydarzyło się na imprezie – zostało na imprezie. Za Wasze zdrowie!

Kurs języka norweskiego

 

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>