Co piją Norwegowie?

2014- 06- 17
mnblogadmin

mleko, ulubiony napoj norwegowObiecaliśmy opowiedzieć dla was o tradycyjnych i lubianych norweskich napojach. Jak myślicie, czego oni piją najwięcej? Co mówicie? Piwo? Nie…

Według statystyki, najbardziej popularnym napojem w Norwegii jest mleko, którego każdy Norweg w ciągu roku wypija 150 l. Każda norweska rodzina pije mleko na śniadanie, a dzieci ze sobą biorą mleko na lunch.

Gospodynie mleko leją nawet robiąc gulasze mięsne. Norwegowie twierdzą, że ich mleko, jest najsmaczniejsze na świecie, gdyż norweskie krowy pasą się na zielonych pastwiskach na świeżym powietrzu i piją wodę ze źródeł w górach.

A mówiąc o napojach alkoholowych, to nie trzeba oczekiwać, że Norwegowie, mieszkający w tak surowym klimacie, będą lubić i robić wino. Piwo – całkiem inna sprawa. Kiedyś, każde większe gospodarstwo na święta gotowało piwo. Dzisiaj w państwie zostało tylko 18 browarów. W całej Norwegii nie znajdziecie piwa mocniejszego niż 4,7 proc. Mocne piwo, jak i inne mocne napoje alkoholowe, jest sprzedawane tylko w sklepie specjalistycznym „Vinmonopolet“.

 

1 Komentarz Nowy komentarz

Zwłaszcza Sunturnbrew z browaru Nøgne Ø ma 4,7%… I jeszcze kilka innych by się znalazło.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>