Ciekawostki o sporcie w Norwegii

2014- 06- 20
mnblogadmin

Sport w Norwegii, boks w Norwegii

Ważną rolę w życiu kraju stanowi sport. Położona na północy Europy Norwegia miała i ma wielu znanych przedstawicieli, przede wszystkim, w sportach zimowych. W Norwegii znajdziecie też wiele ośrodków i objektów rekreacyjnych przeznaczonych dla turystów, jak i specjalistycznych, przeznaczonych dla sportowców. Norwegia jest jednym z niewielu krajów, w którym najpopularniejszymi dyscyplinami sportu są sporty zimowe.

Ciekawostka o boksie :) W końcu lat 80-tych tę dziedzinę sportu zabroniono pokazywać w telewizji norweskiej. Pytacie, dlaczego? Ponieważ ówczesny dyrektor Telewizji Norweskiej Bjartmar Gjerde ogłosił ten sport amoralnym.

Tak samo jak my, Polacy, Norwegowie uwielbiają piłkę nożną. Oni omal nie mdleją z przyjemności i dumy opowiadając, że słynna reprezentacja Brazylii ani razu nie miała góry nad Norwegami.

Fakty wskazują na to, że reprezentacje Norwegii i Brazylii grały ze sobą trzy razy, Norwegia zwyciężyła dwa razy, a za trzecim razem żadna z reprezentacji nie wbiła bramki. Oto tak :)

Kurs języka norweskiego

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>