Nie przegap! Najpiękniejsze norweskie jarmarki bożonarodzeniowe

jarmarki

 

Wyobraź sobie śnieżne Boże Narodzenie z saniami ciągnionymi przez renifery i konie. Do tego dodaj trochę pierników, „gløgg“ oraz tańców narodowych – wszystko to możesz spotkać na norweskich jarmarkach bożonarodzeniowych.

Trondheim – norweska stolica wikingów
Miasto noszące miano starej norweskiej stolicy słynie z bogatej historii, bożonarodzeniowe norweskie  jarmarki odbywają się tu naprzeciwko Katedry Nidaros – miejsca, gdzie został pochowany święty Olaf, jest to upamiętnienie końca jednej z podstawowych tras pielgrzymkowych. Jarmark bożonarodzeniowy słynie z miejscowych serów, piwa oraz rzemiosł, odbywa się tu w dniach 11 – 20 grudnia.

Więcej informacji: http://julemarkedet-trondheim.no/english oraz http://www.visitnorway.com/uk/where-to-go-uk/central/trondheim/.
Oslo – bożonarodzeniowy duch w stolicy
W Norweskim Muzeum Ludowym odbywający się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy pozwala zapoznać się z tradycjami bożonarodzeniowymi całego kraju, zebranymi w jednym miejscu. Dawne drewniane łady, na których są rozłożone domowe robótki oraz wyroby kulinarne, również ciągnione przez konie sanie oraz bożonarodzeniowa pracownia św. Mikołaja – wszystko to tworzy w stolicy bożonarodzeniową atmosferę. Możemy wyobrazić sobie jak Norwedzy obchodzili święta w małych dekorowanych domkach. To miejsce ze wspaniałymi kościołami, tancerzami ludowymi i dawnymi domami, z których każdy jest upiększony w stylu określonego okresu historycznego, natchnięte historią Disneya „Kraina lodu” (ang. „Frozen“).

Więcej informacji: http://www.visitoslo.com/en/product/?TLp=183132&The-Annual-Christmas-Fair#product-info1.

Geilo – tegoroczne odkrycie
Jarmark bożonarodzeniowy w mieście Geilo, otoczonym górami, w sercu Norwegii, można doskonale pogodzić z narciarstwem. Na tym jarmarku mnóstwo miejscowych potraw oraz wyrobów sztuki, poza tym to środowisko otoczone przez strome góry oraz lasy było inspiracją wielu norweskich bajek ludowych oraz wpłynęło na odkrycie trollów oraz innych mitycznych postaci.
Jarmark bożonarodzeniowy jest czynny każdy weekend od 4 do 20 grudnia.

Więcej informacji: http://www.visitnorway.com/en/productdirectory/?aid=20407&cat=127.

Bergen – największe na świecie miasto pierników
Spójrzcie na otoczone przez fiordy miasto inaczej – w czasie każdego Bożego Narodzenia możemy oglądać miniaturowy Bergen, wykonany z pierników. Uczniowie i przedszkolaki co roku dołączają się do tej tradycji, wykonują z piernika ratusz, statki, samochody oraz domki. Jarmark bożonarodzeniowy czynny od grudnia 22 do 31, lecz nie czynny w Boże Narodzenie.

Więcej informacji: http://www.visitbergen.com/en/News/?TLp=954359&The-Worlds-biggest-Gingerbread-Town


Świąteczna promocja na kurs  języka norweskiego!

hohoho

 

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>