Co fotografować w Oslo?

zamek-1200-628

Zbliża się zima. Oslo mieni się nowymi kolorami. Zachęcamy do zwiedzenia najpiękniejszych miejsc tego miasta, które czaruje pięknymi widokami.

Twierdza Akershus 

Na terytorium Twierdzy Akershus, uznawanej za norweski symbol narodowy, rośnie dużo liściastych drzew, które przybrały nasycone jesienne kolory i przyciągają wzrok przechodniów. Nie tylko drzewa, lecz także cała ziemia jest pokryta złotymi liśćmi, a to koniecznie zasługuje na uwiecznienie na fotografiach.

Park pod Zamkiem Królewskim

Park, znajdujący się pod Zamkiem Królewskim, zadziwia wrażeniowymi drzewami i szerokimi trawnikami. To świetne miejsce do robienia zdjęć, jeżeli się chce, żeby na nich widoczny był ruch, ponieważ w tym parku ciągle przechadza się mnóstwo ludzi.

Park rzeźb Vigeland

Przez cały rok największy na świecie słynny park rzeźb stworzony przez jednego artystę ujawnia całe swoje piękno, a tym bardziej w słoneczne jesienne dni. Na barwnym tle korowych jesiennych drzew rzeźby wyglądają nadwyraz uroczo.

Rzeka Akerselva

Spacerując wzdłuż rzeki Akerselva można zauważyć mnóstwo piękna wartego uwiecznienia na fotografiach, jak na przykład stare młyny, w sąsiedztwie rozpościerające się parki, tajne miejsca rybaków, stare żelazne mosty i mnóstwo wodospadów. Tu rozpościera się obrazowy pas przyrody od  wodospadu Møllerfossene“ w stronę Grünerløkka, stąd łatwo można dotrzeć do starego Aker oraz na cmentarz – tu znakomicie wyłaniają się kolory jesieni, które można przekazać na zdjęciach.

Wyspa Oslofjord

Szukając ciekawszej perspektywy zdjęć, można zamówić minipodróż po Fiordzie Oslo – to doskonała opcja, by obejrzeć mnóstwo wysp i sfotografować czarujące widoki.

Las Oslomarka

Łatwo dostępne lasy, opasujące Oslo, dodają temu miastu unikalności. Jeżeli wsiądziemy do III linii metra, z centrum dotrzemy do jeziora Sognsvann szybciej niż w ciągu 20 minut. Szlaki podróżne długości pięciu kilometrów z Sognsvann do Ullevålseter gwarantują, że zrobimy tu świetne zdjęcia przyrody, na których będą widoczne rozpościerające się lasy, stwarzające wrażenie dzikiej przyrody.

5proc

1 Komentarz Nowy komentarz

Sam mam norweską urodę, ale niestety nie jest mi dane tam pojechać. Może kiedyś :)

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>